Informator Parafialny
Msze św. dla grup zawodowych, stanowych i przyparafialnych

Krupski Młyn - II Święto Bożego Narodzenia.
Hutnicy - II Święto Wielkanocy,
Rzemieślnicy -19.03 lub najbliższa niedziela.
Strażacy - 4.05 lub najbliższa niedziela.
Kolejarze - 25.11 lub najbliższa niedziela.
Wdowy - 26.07.
Górnicy - 4.12.
Dzieci Maryi - 8.12.
Mężczyźni - wigilia Uroczystość Chrystusa Króla, godz. 16.00.
Szafarze - 6.12.
Ministranci - 31.01 św. Jana Bosko; 9.03 - Dominika Savio.
Chorzy - poniedziałek po odpuście oraz 11.02.
Róże różańcowe - I piątki miesiąca, godz. 7.00.
Apostolstwo dobrej Śmierci - 1.01, 2.02, 19.03, 31.05, 15.09, 31.12 - godz. 7.00.
Bractwo św. Józefa - 19.03 i 1.05.
Rodzina franciszkańska - 2.08 i 4.10.
Caritas - II niedziela wielkanocna.
Muzycy, chór, orkiestra - wspomnienie św. Cecylii 22.11.
Msza za ++ kapłanów ks. E. Strzelczyka, H. Lakomika 14.11
Babcie i dziadkowie (omy i opy) - 21 lub 22.01.
Kobiety - 8.03.
Matki - 26.05.
Młodzież - 18.09 - św. Stanisława Kostki.
Dzieci - 28.12 - Świętych młodzianków.


Inne uroczystości i nabożeństwa

Spowiedź: codziennie przed msza św. oprócz czwartku - mszy św. szkolnej, niedziel i świąt oraz w sobotę od 15.30.

Odwiedziny chorych: I sobota miesiąca od godz. 8.oo

Pielgrzymki - piesza na Górę św. Anny na Uroczystość Podwyższenia Krzyża św.

Rekolekcje - przed odpustem Nawiedzenia NMP.

Nabożeństwa majowe i różańcowe - poniedziałek 7.30, wtorek 17.00; czwartek 17.00; piątek 17.00; sobota 7.30 i niedziela 15.00.

Nabożeństwa fatimskie - niedziela po 13 każdego miesiąca, od maja do października.

Roraty - poniedziałek, środa i piątek godz. 17.00 (okna adwentowe - wtorek, czwartek, sobota, niedziela godz. 17.00).

Parafialna droga krzyżowa ulicami Żędowic - V niedziela Wielkiego Postu godz. 17.00.

Droga światła - różaniec ulicami Żędowic - I niedziela października.

Wieczna adoracja 21 lutego.

Adoracja - Nabożeństwo 40 godzinne przed Środą popielcowa od 11.00 do 17.00.

Adoracja Ślubowana w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwsze piątek miesiąca - 6.00 do 7.00 i 16.30-17.00.

I sobota miesiąca - godz. 6.30 - Godzinki ku czci NMP.

Dni krzyżowe: poniedziałek - ul. Chrobrego i Polna, wtorek - ul. 1 Maja, Ks.

Wajdy, środa - ul. Stawowa, Wojska Polskiego i XXX - lecia (początek o godz. 6.00).

Procesja św. Marka - ul. Strzelecka i Powstańców Śl.

Kiermasz - rocznica poświecenia nowego kościoła - 7.06.1950 r.

Rocznica wmurowania kamienia węgielnego nowego kościoła-8.12.1949 r.

Kiermasz - rocznica poświecenia starego kościoła - 6.12.18....r.

Chrzty - sobota godz. 16.00.

I komunia św. - II niedziela maja.

Rocznica I komunii sw. - III niedziela maja.

Dożynki - I niedziela września. (Porządek dożynek - rolnicy zbierają się w starym kościele, przywitanie, poświecenie korony, procesja do nowego kościoła, msza św. - ofiarowanie darów: przedstawiciele rolników przynoszą do ołtarza wino hostie, chleb, owoce i inne dary).

Odpusty: I niedziela lipca Nawiedzenie NMP; III niedziela września MB Bolesnej.



Kancelaria:

czynna w poniedziałek, środę i czwartek po mszy św. (oprócz świąt).
 
Copyright © 2017 All Right Reserved
1 Online « 4 Dziś « 219886 Odwiedzin « Rekord: 126(01.06.2015)