CARITAS - Kościelna Organizacja Charytatywna
Nasza grupa z księdzem proboszczem przy Bramie Wiary

Organizacja powstała 22.05.2004 r. w obecności przedstawicieli Rejonu Kluczbork. Obecnie grupa liczy 10 osób.

Czym się zajmujemy?

Ogromna radość sprawia nam organizowanie spotkań z okazji:
Dnia Babci i Dziadka,
Dnia Matki,
Dnia Chorych,
Dnia św. Marcina,
Spotkania opłatkowego dla osób starszych.
Na każde ze spotkań same pieczemy ciasta i cieszymy się gdy przychodzi dużo osób.
Oprócz tego przygotowujemy w Niedziele Palmowa wiązanki palm i baranki wielkanocne.
W święto Matki Boskiej Zielnej przygotowujemy wiązanki ziół i kwiatów.
W karnawale organizujemy wieczorek taneczny dla osób starszych.

W 2006 r. wysłaliśmy troje dzieci na "Wakacje z Bogiem".
W 2008 r. pojechałyśmy z pomocą dla poszkodowanych w Błotnicy Strzeleckiej, Balcarzowicach i Sieroniowicach. Zakupiliśmy żywność i środki czystościowe.

Dzięki temu, że istnieje przy naszym kościele CARITAS otrzymujemy do podziału dary unijne i to co roku w większej ilości. Są to artykuły żywnościowe.
Należny też wspomnieć, że w Wielkim Poście możemy skorzystać z Rekolekcji w Głuchołazach. Jest to spotkanie CARITASÓW Diecezji Opolskiej. Ksiądz prowadzący wyjaśnia nam na czym polega praca w CARITASIE. W prywatnych spotkaniach wymieniamy się doświadczeniami i wyjeżdżamy mądrzejsze z życzeniami dalszej owocnej pracy.

Z każdego spotkania wywozimy mądre myśli i słowa. Oto które utkwiły nam w pamięci:

Wiele lat trosk i szczęścia darował nam szczodry los. Radości złotem pisane. Troskami srebrzył włos. Kroczcie wiec dalej w życie, bez leku pewnie i śmiało. Z nadzieja, że to co niemile za nami już pozostało.

Bogu daj serce. Uśmiech ludziom, a krzyż zostaw sobie.

Kto ma nadzieje to i we łzach się śmieje.

W naszym Gronie CARITASOWYM jest uśmiech, mila współpraca, wzajemne zaufanie i zrozumienie. Ocenę naszej działalności zostawiamy parafianom Żędowic.

CARITAS